Tikšonois ar LR Saeimys deputatim i ,,činavnīkim, nu dažaidom valsts īstodem kurim koč kaids sakars ar ,,valsts volodu,,

Šudiņ 22.martā 14-00 bie tys gūds byut maņ, kai bīdreibys ..Es Latgalei,, dybynoitujam iz tikšonūs LR Saeimā ar Latgolys atbolsta grupys deputatim. Nu bīdreibom bie V.Dundure, J.Viļums, Mednis un daži cyti kū napazynu. Nū činavnīkim bie Z.Sneibe Izgl.M. nu Rēzeknis dūmis M.Švarcs. Nu deputatim J.Kursīte, kura vadeja sanuoksmi i S. Škesters, uz beigom pasaruodeja Bekešs, Strode, Loskutovs varbyut vēl kaids beja lai pīdūd ka nanūsauču. Runu turēja Dundure, Viļums, Turlajs, Mjartans, Mednis [lībīts kurš aiztuov latgalīšus nu Latvejis reg. un ratoik lītoitū volūdu savīneibys. Kai vīnmār naskotūtīs uz tū ka bie 90 procentu latgalīšu latgaliski runuoja tik Viļums. Viļums skaidri nūformulēja ka juomaina valsts lykumdūšona lai nabyutu divdūmeibu i puorprotumu par latgalīšu volūdys lītoišonu. Tyka ,,prezenteits, kotram dalinīkam anonims ,,Pasākumu plāns latgaliešu rakstu valodas attīstībai,, projekts nu 2010.goda 7.decembra sastuovūšs nu 54 punktim ar suokumvuordim ,,precizēt,nodrošināt,papildināt,iekļaut,izstrādāt,noskaidrot,izveidot,atjaunot,piešķirt,atbalstīt,izskatītpilnveidot,dot iespēju,publiskot. Vuordu sokūt čupa darbeibys leidz pat Satversmis maiņai, tik pretim nivīnys atbildeiguos institucejis, finansejuma olūta……….
Tod tyka prezenteits protokols n- 4 ar pīlykumu nu Izgl.i zynuotnis min. dorba grupys sanuoksmis nu 2011.goda 14.februara nu jau ar tikai 17 punktim daudz pīticeigoikim[ namainūt Satversmi] pasuokumim par kurim byutu atbildeigi Daug.Universitate, IZM, LU, RA utt. Prūtams ka daudzi punkti beztermiņa i bez finansejuma. Bet cerēsim ka vyss nūtiks tai kai labi dūmoits.
Lobu jautojumu uzdeve Sneibei nu IZM, Mjartāns kaida IZM instrukceja aizlīdz bārnuduorzūs audzynoituojim runoit latgaliski. Sneibe līdzēs ka nav taidu instrukceju…… As sovā runā pastuostieju ka Tīslītu ministrejis  uznāmumu registra Riezeknis notārs Pavlova ignorei ministrejis Valsts volūdys centra Latgalīšu pareizraksteibys nūteikumus, atsokūt bīdreibys ,,Latgolys Saeima,, registraceju deļ tuo ka vīns nu dokumentim ir latgaliski……. Man nikas naatlīk kai īsnīgt īsnīgumu Valsts volūdys centra Kontrolis daļai lai tyktu sastuodeits administratīvīs protokols par atteikšonūs pīņemt dokumentus valsts volūdā. Redzēsim rezultatus …. Nu deputatim runu tureja Sķesters  kurš saceja apmāram tai ;  tam wysam kū mes runojam nav jāgys ja nabyus ekonomikuos attīsteibys, volūda nabyus vādzeiga un ļūti steidzeigi aizguo kuortoit Latgolys ekonomiku…. Tū pošu apmāram runuo  deputats Švarcs, ka Latgolā bezdorbs i t.t. jis jau Riezeknis dūumī runoj latgaliski, ka akcents uz latgaliskū ir separatisms, ka bez latgalīšim vēl Latgolā dzeivoj puoli i cytys tauteibys i navar jīm atnimt naudu latgalīšu dieļ ??????? Lobus vuordus pasaceja Paškevičs sokūt, ka puolim i kriivim ir cytys valsts bet latgalīšim tei vineiguo vīta uz pasaulis kur runoit muotis  volūdā.   Nu vysa dzierdātuo i radzātuo maņ personeigi rodois īspaids ka myusim sabīdryskū organizaceju dalinīkim ,,vysvairoik wāg,, i ka mes traucejom ,,tautys kolpim,, celt ekonomiku. Gribātūs uzdūt Skestera kungam jautojumu voi jam nav kauč kaids sakars ar struodojūt navīnu godu  Saeimā  ar tū ka puse Latgolys ir Īrejā, ka uzduovynoits 17 procenti Latgolys teritorejis kaiminim bez kaut kaidys kompensacejis……..  Vīns ir skaidrs  ka myusim pošim juosoik nu jauna celt Latgola nu poša suokuma Latvejis Satversmis, kurā īraksteits ka Latveja sastuov nu Latgolys utt. Juoizdora tys kū navareja izdareit Kemps,vāloik Trasuns i cyti Latgolys patrioti.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: